Projekty

01 czerwca 2015 | Projekty

E-Motive

emotive_tagline11.jpg

E-Motive to sieć organizacji z całego świata, której celem jest wymiana i upowszechnianie innowacyjnych rozwiązań dotyczących istotnych kwestii lokalnych i globalnych.

E-Motive umożliwia specjalistom i organizacjom z Europy, Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej nawiązanie kontaktów i poznawanie skutecznych metod pracy, stworzonych w krajach Globalnego Południa.

E-Motive wspiera wymianę wiedzy i doświadczenia, tworząc warunki do wzajemnego uczenia się, z poszanowaniem równych praw uczestniczących w programie organizacji.

E-Motive to również uwrażliwianie szerokiego grona odbiorców na globalne współzależności i upowszechnianie nowych metod współpracy na rzecz rozwoju.

 

Wymiany E-Motive przynoszą obopólne korzyści: organizacje z Północy uczą się od specjalistów z Południa innowacyjnych i inspirujących metod pracy, poszerzają swoją wiedzę na temat Globalnego Południa i współpracy na rzecz rozwoju, mogą wykorzystać zdobyte umiejętności w działaniach na rzecz swoich społeczności lokalnych. Organizacje partnerskie z Południa stają się rozpoznawalne za granicą i nawiązują międzynarodowe kontakty, które pozwalają poszerzyć zasięg ich działań.

Dzięki wymianom E-Motive organizacje partnerskie uczą się od siebie nawzajem i mogą zobaczyć własne działania w nowej, interesującej perspektywie.

 

Za koordynację projektu odpowiedzialne są organizacje z Holandii (Oxfam Novib, NCDO), Hiszpanii (Coordinadora de ONG para el Desarrollo-España) i Polski (Stowarzyszenie „Jeden Świat”).

Wymiany E-Motive angażują różnorodne grupy uczestników: społeczności lokalne, młodzież, nauczycieli, specjalistów, urzędników, polityków, naukowców itd.

 

POZNAJ E-MOTIVE:

 

POZNAJ E-MOTIVE W POLSCE:

  • wymiany E-Motive w 2014 r.: innowacje w edukacji, Meksyk i Laos
  • wymiany E-Motive w 2015 r.: aktywizacja społeczna, Meksyk i Kirgistan


PROJEKT JEST WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ

eu_flag11.gif

Przeczytano: 1737 razy. Wydrukuj|Do góry