Projekty

09 maja 2013 | Projekty

E-Motive

E-Motive to znajdowanie rozwiązań odpowiadających na lokalne potrzeby poprzez partnerską współpracę z organizacjami i społecznościami lokalnymi z Ameryki Łacińskiej, Afryki i Azji.

E-Motive to także wymiana wiedzy i doświadczenia, oparta na wzajemnej inspiracji i czerpaniu z różnorodności.

 

Jednym z głównych celów tych działań jest edukacja globalna, czyli uświadamianie istnienia zjawisk i współzależności łączących ludzi i miejsca, oraz unaocznianie wzajemnych powiązań i przenikania systemów kulturowych, środowiskowych, ekonomicznych, społecznych, politycznych i technologicznych, a także obalanie stereotypów dotyczących mieszkańców krajów Azji i Ameryki Łacińskiej.

 

E-Motive to projekt Stowarzyszenia „Jeden Świat” na lata 2013 – 2015, polegający na współpracy kilku organizacji międzynarodowych (Oxfam Novib, NCDO, Movisie z Holandii, La Coordinadora z Hiszpanii i Stowarzyszenia Jeden Świat) w zakresie edukacji i wspólpracy globalnej. Główną organizacją koordynującą ten projekt jest Oxfam Novib, który od kilku lat realizuje projekt E-Motive w Holandii.

Rok 2013 jest przeznaczony na znajdowanie partnerów i wolontariuszy z organizacji i społeczności lokalnych z Polski, oraz szukanie możliwych partnerów z Azji i Ameryki Łacińskiej.

Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej.

Przeczytano: 2576 razy. Wydrukuj|Do góry