Projekty

10 maja 2019 | Projekty

Świat się zmienia - a my z nim!

logoPo tym jak w 2108 roku zadaliśmy sobie pytanie: co z nami, gdy świat się zmienia, w tym roku odopowiadamy: Świat się zmienia, a my z nim! A jak konkretnie? Tym będziemy się zajmować w projekcie o takim właśnie tytule. Przed nami już w maju spotkanie dla wszystkich zaangażowanych w działanie wolontariuszek, wolontariuszy oraz nauczycielek ze szkół w Bolechowie, Pniewach, Szamotułach, Środy Wielkopolskiej, Turku, Trzciance oraz naszego ukochanego przedszkola Jedność z Gostynia.

Głównym celem projektu jest popularyzacja zagadnień Edukacji Globalnej, z naciskiem na tematykę działań dla klimatu, promowanie i budowanie dialogu i umiejętności krytycznego myślenia wśród dzieci i młodzieży w społecznościach lokalnych Wielkopolski oraz wsparcie procesu rozwoju ich kompetencji, w tym stosowania wiedzy i

Harmonogram:

Maj- czerwiec oraz wrzesień - listopad odbędzie się cykl warsztatów pod hasłem "Pokój dla klimatu", dzięki którym młodzież pozna bliżej Cele Zrównoważonego Rozwoju i powiązanie ich z naszymi codziennymi wyborami, będą oni mogli wcielić w życie codzienne.

lipiec- wrzesień (choć możliwe, że i po wakacjach) "Zielone Opcje" - zajęcia praktyczne poświęcone różnym aspektom naszego życia na Ziemi, a także Tygodnia Edukacji Globalnej.

wrzesień - szkolenie "Wake up!" dla osób chętnych przekazywać wiedzę rówieśnikom w szkole i podejmować działania angażujące dla dzieci i młodzieży.

20 września warsztaty i Bieg dla Pokoju

Trzeci tydzień listopada (jak co roku) - Tydzień Edukacji Globalnej pod hasłem " Obudź się! Ostatni dzwonek dla klimatu" - to wtedy odbędą się spotkania z Żywymi Książkami oraz inne działania (np.: konkursy, gry miejskie) zaplanowane przez młodzież we współpracy z wolontariuszami i wolontariuszkami.

Zakończymy projekt spotkanie podsumowującym, na którym będziemy też zbierać potrzebny na kolejne projekty Edukacji Globalnej.

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagraniczny RP.

Przeczytano: 678 razy. Wydrukuj|Do góry