Projekty

12 września 2017 | Projekty

iInteract&iLearn. A key to recognise and develop my training competences.

Wrzesień stał pod znakiem zmian w podejściu do szkoleń wśród uczestników i uczestniczek szkolenia "iInteract&iLearn. A key to recognise and develop my training competences."

Projekt ten to wkład Stowarzyszenia „Jeden Świat" w działania na rzecz jakości szkoleń i działań edukacyjnych prowadzonych w Europie. Projekt trwał od czerwca do listopada 2017 r. i był finansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. Dzięki projektowi działaliśmy na rzecz podwyższenia jakości międzynarodowych działań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży poprzez przekazanie edukatorom wiedzy i umiejętności.

Szkolenie iInteract&iLearn odbyło się w dniach 19-26 września 2017 r. w Dilijan w Armenii i uczestniczyło w nim 30 edukatorów z dziesięciu krajów. Uczestnicy pracowali nad swoimi trenerskimi kompetencjami, by potem je w praktyce w domu ćwiczyć. Oto ich refleksje.

W wydarzeniu wzięli udział wolontariusze i pracownicy organizacji, którzy działają (lub planują działać) jako edukatorzy przekazujący nie tylko wiedzę, ale i postawy i umiejętności, bazujące na rekomendacjach z dziedziny neurodydaktyki, dotyczących nauczania przyjaznego dla mózgu.
W trakcie szkolenia uczestniczy czerpali z doświadczenia dwóch trenerek i zasobów przygotowanych przez organizacje partnerskie.

 
Dalsze informacje na temat projektu znajdują się w załączniku (w języku angielskim).

Zapraszamy do kontaktu z koordynatorką projektu, Agnieszką Szczepanik (agnieszka@jedenswiat.org.pl).

Projekt jest współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+Młodzież.

Przeczytano: 773 razy. Wydrukuj|Do góry