Projekty

17 września 2017 | Projekty

In between - Jej Kraina oraz Zapiski z Rosji

Rozpoczęty w 2016 i z rozmachem kontynuowany w 2017 roku projekt Wolontariatu Europejskiego (EVS) pt.: "In between - here and there bridges to peace" pozwolił na to, by dwie nasze wolontariuszki Natalia Wisłocka i Adriana Molenda wyjechały do Lwowa, a Przemysław Czekała wspierał działania wolontariackie w Niżnym Nowogrodzie w Rosji.
Wolontariuszki pracując i mieszkając w Ukrainie poznawały ten kraj od jego kobiecej strony. Ich czas spędzony tam to setki godzin rozmów zapisanych na dyktafonie, wiele stron spisanych z tych nagrań wywiadów, z których część złożyła się na The Voice of women, film i na bieżąco aktualizowany blog Jej Kraina.
Jako podsumowanie ich działań odbyła się w ramach Targów Książki wystawa multimedialna zawierająca i film i teksty reportaży.

W tym samym projekcie, ale w Rosji działał Przemysław Czekała, którego opowieść o wolontariacie można poczytać na blogu, Zapiski z Rosji, a dodatkowo zapis ciekawego wywiadu z panią Larisą Arkadiewną Burakową, jako spojrzenia na rosyjską rzeczywistość z perspektywy dojrzałej kobiety, wolontariuszki.

Przemek był bardzo rozpoznawalny, reportaż o nim pojawił się w rosyjskiej telewizji - wolontariat międzynarodowy.

Przeczytano: 664 razy. Wydrukuj|Do góry