Projekty

02 maja 2017 | Projekty

Globalna - lokalna - wspólna. Edukacja globalna w Wielkopolsce.

W okresie maj - listopad 2017r. będziemy realizować projekt „Globalna - lokalna - wspólna. Edukacja globalna w Wielkopolsce”. Projekt składa się z dwóch etapów:

1)      Warsztaty dla uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych oraz podstawowych (4-6 klasa) z zakresu edukacji globalnej w formie dwóch spotkań: pierwsze zajęcia odbędą się w maju/czerwcu, drugie - we wrześniu/październiku 2017 roku.

2)      Cykl szkoleniowy skierowany do nauczycielek i nauczycieli oraz pracowników organizacji pozarządowych, przeprowadzony w okresie październik/początek listopada w ramach cotygodniowych spotkań (w każdej z ww. miejscowości). Obejmie tematy z zakresu edukacji globalnej, ale też metody ich wprowadzania (obszar metodyczny: praca warsztatowa, elementy edukacji pozaformalnej, organizacja wydarzeń). Zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu edukacji globalnej potwierdzone będzie otrzymaniem certyfikatu o ukończeniu szkolenia.

 Udział w szkoleniach oraz warsztatach jest bezpłatny.

 Aktualnie przeprowadzamy rekrutację do pierwszego etapu, równocześnie zachęcamy do wzięcia udziału w całym projekcie. Zapraszamy szkoły z Wrześni, Środy Wielkopolskiej i Jarocina do kontaktu.

Koordynatorka projektu: Krystyna Lewińska, warsztaty@jedenswiat.org.pl, 509569456

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.

Projekt jest współfinasowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Przeczytano: 687 razy. Wydrukuj|Do góry