Aktualności

09 września 2016 | Aktualności

Szkolenie dla edukatorów!

W Poznaniu trwa właśnie szkolenie dla edukatorów Go Visual! Przyjechało do nas 25 zmotywowanych uczestników z 14 krajów europejskich! Wspólnie uczą się i wymieniają dobrymi praktykami na temat tego, jak edukować młodych ludzi na temat migracji, w tym uchodźców, używając do tego metod graficznych oraz innych kreatywnych metodologii, które oddziałują znacznie skuteczniej niż tradycyjne nauczanie metodą wykładu.

W wydarzeniu biorą udział wolontariusze i pracownicy organizacji, którzy działają (lub planują działać) jako edukatorzy w tematyce migracji i uchodźstwa, przekazujący nie tylko wiedzę, ale i postawy i umiejętności, i którzy planują stworzyć scenariusze warsztatów bazujące na rekomendacjach z dziedziny neurodydaktyki, dotyczących nauczania przyjaznego dla mózgu.

Szkolenie jest częścią projektu „Go visual! – Creative education about migration” i wkładem Stowarzyszenia „Jeden Świat” w tegoroczną światową kampanię SCI Building Bridges, poświęconej tematyce uchodźców. Projekt trwa od czerwca do listopada 2016 r. i jest finansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Przeczytano: 1247 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: