Aktualności

15 października 2013 | Aktualności

Happening Clean Clothes Polska w "pół-rocznicę" katastrofy Rana Plaza w Bangladeszu

 

Clean Clothes Polska serdecznie zaprasza do przyłączenia się do happeningu, którego celem jest zwrócenie uwagi na fatalne warunki panujące w azjatyckich fabrykach, szyjących m.in. dla gdańskiego koncernu LPP – właściciela marek Reserved, Cropp, House, Mohito oraz Sinsay.

 

Happening odbędzie się w czwartek 24 października o godzinie 18:00 przed CH Stary Browar od strony ul. Ratajczaka

 

Akcja odbędzie się w "pół-rocznicę" zawalenia się budynku Rana Plaza w Bangladeszu. 24 kwietnia br. budynek ten, w którym mieściło się kilka fabryk odzieżowych, runął pozbawiając życia 1133 osoby. Kilka dni po tej tragedii na zgliszczach budynku znaleziono metki polskiej marki Cropp.

Podczas happeningu uczcimy pamięć zmarłych szwaczy i szwaczek oraz będziemy się domagać wypłaty odszkodowań przez koncern LPP dla osób, które zostały trwale poszkodowane wskutek wypadku. Podczas happeningu policzymy do 1133 - tyle osób zginęło -, a następnie złożymy w sklepie CROPP formularze reklamacyjne, aby sprzeciwić się fatalnym warunkom panującym w fabrykach szyjących dla polskiego koncernu.

Serdecznie zapraszamy we czwartek 24 października o godzinie 18:00.

 

O nas:

Kampania Clean Clothes Polska (CCP) jest nieformalną koalicją organizacji pozarządowych działających na rzecz poprawy warunków pracy w globalnym przemyśle odzieżowym. W skład Clean Clothes Polska wchodzą obecnie takie organizacje jak: Koalicja KARAT, Polska Akcja Humanitarna, Polska Zielona Sieć, Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”. Clean Clothes Polska działa od grudnia 2009 r i jest polskim oddziałem międzynarodowej platformy Clean Clothes Campaign.

Przeczytano: 2359 razy. Wydrukuj|Do góry