Aktualności

18 czerwca 2019 | Aktualności

Zielone opcje wakacyjnie

"Zielone opcje" to zajęcia kreatywne w ramach projektu "Świat się zmienia - a my z nim!" Przyglądamy się z dziećmi i młodzieżą codzienności i temu, co możemy my zrobić:
- Działanie w dziedzinie klimatu (zmiany klimatyczne, zagrożenia, skutki, sposoby rozwiązań, ochrona zagrożonych gatunków zwierząt i roślin, eko-akcje - np. pomoc pszczołom - budowanie domków dla owadów itp.)
- Życie pod wodą (zanieczyszczenia mórz i oceanów, nielegalne połowy, recycling zużytego sprzętu wodnego, przyjazne dla środowiska hodowle ryb, wykorzystywanie/oszczędzanie wody)
- Życie na lądzie (zanieczyszczanie środowiska, wyręby lasów/zalesianie, lokalne sadzenie roślin, ochrona zagrożonych gatunków, kłusownictwo i handel zwierzętami i roślinami)
- podejście Zero waste i recycling

Działania te to nie tylko wakacyjne przypominanie, że warto i można zrobić coś dla siebie i jednocześnie dla klimatu. Czerwcowo-lipcowe działania zbiegają się w czasie z "Miesiąc dla Klimatu", w którym także Zielone opcje się pojawiły z mobilną biblioteką.

Projekt "Świat się zmienia - a my z nim!" jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagraniczny RP.


Przeczytano: 395 razy. Wydrukuj|Do góry