PL-SCI 2.3 Integracja dzieci polskich i romskich w Warszawie 2014

wszyscy_w_komplecie_w_koszulkach_ozdabianych_przez_wolontariuszy_i_dzieci.jpg [300x199]Tegoroczny Workcamp w Integracyjnym Ośrodku Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży „Stokrotka” odbył się po raz pierwszy.

 

Jego celem było wsparcie wychowawców w ich codziennej opiece i organizacji zajęć dla dzieci będących podopiecznymi Ośrodka Pomocy Społecznej. Ośmioro wolontariuszy z Czech, Hiszpanii, Belgii, Szwajcarii, Włoch i Polski wspólnie organizowało dla dzieci różne zabawy, gry sportowe oraz warsztaty plastyczne. Wspólnie spędzony czas, wyjścia na basen i muzeów w ramach „Programu Lato w Mieście” były dla dzieci okazją do spędzania wakacji w ciekawy sposób, poznania różnych kultur i nauki języków. Workcamp przyniósł dzieciom wiele radości i śmiechu, których brakuje im na co dzień. Bardzo polubiły wolontariuszy i nie chciały się z nimi rozstawać.

 

Integracyjny Ośrodek Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży „Stokrotka” jest oddziałem Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy. Jest jedynym ośrodkiem w Polsce, który z powodzeniem integruje dzieci polskie i romskie. W roku szkolnym pełni funkcję świetlicy, gdzie dzieci mogą spokojnie odrabiać lekcje, a także spędzać czas wolny ze swoimi rówieśnikami. Wiele z tych dzieci pochodzi z rodzin będących pod opieką Ośrodka Pomocy Społecznej. W wakacje w ramach programu „Lato w Mieście” Ośrodek organizuje dla dzieci wiele atrakcji, zabaw i wyjść m.in. na basem i do muzeów. Tegoroczny workcamp był właśnie częścią tego programu.

 

Dziękujemy wychowawcom z Integracyjnego Ośrodka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży "Stokrotka" oraz OPS Dzielnicy Ursus za współpracę!

 

dzieci_przygotowuja_dekoracje_na_piknik_w_ostatni_dzien.jpg [300x225]Koordynatorka: Katarzyna Leśniak

 

 

wolontariusze_zwiedzaja_warszawe.jpg [300x169]