Wolontariat długoterminowy SCI

subheader3.jpg [700x100]

 

Long Term Volunteering (LTV) – dowiedz się więcej:

 

Projekty LTV są długoterminowymi działaniami wolontariackimi, które odbywają się praktycznie na całym świecie – znajdziecie projekty w Europie, Azji, Afryce czy w obu Amerykach. Organizacje goszczące na projektach LTV są bądź oddziałami bądź organizacjami partnerskimi Service Civil International (SCI). Projekty LTV są otwarte dla osób, które ukończyły 18 lat, komunikatywnie posługują się językiem obowiązującym na projekcie i są gotowe na wielką przygodę! Na projekty pozaeuropejskie dodatkowym warunkiem jest wcześniejsze doświadczenie międzykulturowe.

Uwaga! W odróżnieniu od Wolontariatu Europejskiego, projekty LTV najczęściej nie otrzymują zewnętrznego dofinansowania.

 

Wolontariusz musi więc liczyć się, że będzie musiał ponieść pewne koszty z własnej kieszeni: standardowo są to koszty podróży, ewentualnego uzyskania wizy oraz szczepień. Na niektórych projektach wolontariusze proszeni są także o wniesienie dodatkowych opłat – z tych środków, organizacje goszczące organizują zakwaterowanie i wyżywienie. Szczegółowa informacja o kosztach i opłatach jest opisana indywidualnie, przy każdym z dostępnych projektów.

 

Jak wyjechać na projekt LTV? Oto kilka najważniejszych punktów:

  • zacznij od zapoznania się z dostępnymi projektami LTV. By to zrobić, zajrzyj na stronę www.longterm.lteg.info
  • jeśli znajdziesz projekt, który szczególnie Cie zainteresuje, zapoznaj się z nim dokładnie, także pod względem kosztów, jakie będziesz musiał ponieść. Jeśli masz pytania dotyczące projektu, pracy czy kosztów, skontaktuj się z Agnieszką, wysyłając e-mail na adres: agnieszka@jedenswiat.org.pl lub dzwoniąc do biura pod numer telefonu
    61 84 84 336.
  • kiedy będziesz mieć pełną wiedzę na temat wybranego projektu, wypełnij aplikację na LTV (do pobrania tutaj) i odeślij ją do Agnieszki wraz z potwierdzeniem dokonania wpłaty składki członka wspierającego (180 zł) oraz opłaty za udział w projekcie (200 zł),
  • organizacja partnerska podejmuje decyzję o przyjęciu wolontariusza średnio w przeciągu dwóch tygodni – spodziewaj się dodatkowej rozmowy na Skypie z koordynatorem projektu z kraju, do którego chcesz wyjechać.

 


 

Zobacz, co robią inni

 

 

 

 

banner_evs.jpg [340x95]

WOLONTARIAT EUROPEJSKI EVS

banner_ltv.jpg [340x95]

WOLONTARIAT LTV SCI